Tormentum: Dark Sorrow z polskiego OhNoo Studio

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adventurka
Administrator
Podziękował(a): 94 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 57 razy
Tormentum: Dark Sorrow z polskiego OhNoo Studio

Post autor: adventurka » 03 czerwca 2014, 00:58

Na Indiegogo.com pojawił się Tormentum: Dark Sorrow - projekt gdyńskiego teamu w składzie: Piotr Ruszkowski, Łukasz Rutkowski i Grzegorz Markowski. OhNoo Studio zamierza zdobyć 9 tysięcy dolarów na przygodówkę point-and-click z surrealistyczną grafiką, inspirowaną malarstwem Beksińskiego i Gigera. Kampania potrwa do 1 sierpnia. Jednocześnie gra wystartowała w programie Steam Greenlight.

Bohater Tormentum: Dark Sorrow budzi się w miejscu jak z sennego koszmaru. Nie wie, jak się w nim znalazł. Nie pamięta swojego imienia. Podróżując przez mroczne i depresyjne ziemie, próbuje odkryć prawdę o sobie i tym dziwnym świecie wokół. W ten sposób zwiedzimy wraz z nim trzy różniące się od siebie krainy, w których ma nie zabraknąć zagadek do rozwiązania, ale też pułapek do uniknięcia. Twórcy przewidują również konieczność dokonywania wyborów, które wpłyną na zakończenie opowieści.

Tormentum: Dark Sorrow może powstać do końca tego roku na kilka platform (Windows, Mac, Linux, urządzenia mobilne). Ma zapewnić 4 - 6 godzin zabawy.
FACEBOOK / YOU TUBE

Kontakt w sprawach forum: adventurka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 20 razy
Re: Tormentum: Dark Sorrow z polskiego OhNoo Studio

Post autor: Sir_Kiełbasa » 03 czerwca 2014, 18:52

Ogólnie mi się podoba. Oby tylko nie przekombinowali.

Awatar użytkownika
OhNooStudio
Obserwator
Kontakt:

Post autor: OhNooStudio » 03 czerwca 2014, 20:12

Sir_Kiełbasa pisze:Ogólnie mi się podoba. Oby tylko nie przekombinowali.
Obawiamy się, że to już się stało ;)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 135 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 139 razy

Post autor: Urszula » 03 czerwca 2014, 20:35

Szkoda, że to kolejna gra, która trafi najprawdopodobniej na steama.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 03 czerwca 2014, 20:50

Czy jest przewidziana wersja pl?
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
OhNooStudio
Obserwator
Kontakt:

Post autor: OhNooStudio » 03 czerwca 2014, 21:48

Urszula pisze:Szkoda, że to kolejna gra, która trafi najprawdopodobniej na steama.
Hmm... a co jest nie tak ze Steamem? Pytam się jak najbardziej poważnie bo może o czymś nie wiemy...

Tak poza tym to gra będzie dostępna również na Androidzie, iOS, Makach. Linuksie i będzie można ją kupić bezpośrednio od nas.
Raczej w sklepie fizycznie nie będzie dostępna :) Chociaż bm bardzo chciał.

Awatar użytkownika
OhNooStudio
Obserwator
Kontakt:

Post autor: OhNooStudio » 03 czerwca 2014, 21:49

Urszula pisze:Czy jest przewidziana wersja pl?
Tak, przede wszystkim PL :)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 03 czerwca 2014, 22:09

Ja osobiście nie lubię platformy Steam i omijam wszelkie gry szerokim łukiem, które każą mi instalować tę całą masę szmelcu na dysk jakim jest Steam. Jeśli gra będzie do kupienia bezpośrednio od was, bez konieczności uruchamiania gry przez Steam, to macie we mnie kupca. Przeboleję wersję elektroniczną - choć z wielkim trudem, ale na Steama raczej nie dam się namówić. Parę gier uruchamiałam przez tę platformę i więcej nie chcę.
Moje gry

Awatar użytkownika
Scoffer
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://forum.przygodomania.pl/viewtopic ... =634#p1876
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Post autor: Scoffer » 04 czerwca 2014, 00:07

Mam wrażenie, że jeżeli strona graficzna ma się wzorować na Beksińskim, to nawet jak nie będzie strasznie, to i tak będzie się śnić po nocach :d
Mi się podobi, że ma być na linuxa, bo odpalanie wszystkiego przez wine'a jest męczące ;d
Wszystkie drogi przede mną!

Awatar użytkownika
Xantia
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Post autor: Xantia » 04 czerwca 2014, 00:46

Ludzie, co się dzieje we współczesnym świecie? Epatowanie horrorem, złem i okropieństwami stało się normą. Film, sztuki teatralne, książki, gry, malarstwo, moda, środki masowego przekazu. Wszystko przepojone mrokiem i masakrą. I tutaj nie odbiega to od tej normy. W zupełności wystarczą mi fakty - tragiczny koniec Zdzisława Beksińskiego i parę lat wcześniejszy jego syna. Czy to wszystko był przypadek? Ponure i obsceniczne malarstwo ojca, próby samobójcze syna. Dziwne to wszystko i niepokojące równocześnie.

Awatar użytkownika
OhNooStudio
Obserwator
Kontakt:

Post autor: OhNooStudio » 04 czerwca 2014, 10:30

Xantia pisze:Ludzie, co się dzieje we współczesnym świecie? Epatowanie horrorem, złem i okropieństwami stało się normą. Film, sztuki teatralne, książki, gry, malarstwo, moda, środki masowego przekazu. Wszystko przepojone mrokiem i masakrą. I tutaj nie odbiega to od tej normy. W zupełności wystarczą mi fakty - tragiczny koniec Zdzisława Beksińskiego i parę lat wcześniejszy jego syna. Czy to wszystko był przypadek? Ponure i obsceniczne malarstwo ojca, próby samobójcze syna. Dziwne to wszystko i niepokojące równocześnie.
Hmm... nie wiem w sumie jak ci odpowiedzieć. Beksiński to w sumie jakaś niewielka nasza inspiracja. 90% to własne pomysły ale to chyba jeszcze bardziej nas pogrąża :D.
Dla uspokojenia powiem, że jesteśmy dość normalni (tak mi się przynajmniej wydaje :D ), a ten wykreowany świat z gry to tylko taka zabawa stylistyką.
Nasza poprzednia aplikacja była z kolei (prawie) mega słodka i chyba potrzebowaliśmy zmiany klimatu. Podejrzewam w następnej aplikacji również czeka nas kolejna zmiana klimatu :)

Poprzednia produkcja - Amelia i Postrach Nocy.

Swoją drogą jeśli ktoś ma iPada to mogę rzucić promo kody. Jest to aplikacja dla młodszych. Taka uboga przygodówka trochę :)

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 04 czerwca 2014, 10:42

Będę się przyglądać i kibicować. Może doczekam się kolejnego Sentinela czy Schizma :)
Moje gry

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 57 razy

Post autor: Vicek » 04 czerwca 2014, 15:27

Xantia pisze:Ludzie, co się dzieje we współczesnym świecie? Epatowanie horrorem, złem i okropieństwami stało się normą. Film, sztuki teatralne, książki, gry, malarstwo, moda, środki masowego przekazu. Wszystko przepojone mrokiem i masakrą. I tutaj nie odbiega to od tej normy. W zupełności wystarczą mi fakty - tragiczny koniec Zdzisława Beksińskiego i parę lat wcześniejszy jego syna. Czy to wszystko był przypadek? Ponure i obsceniczne malarstwo ojca, próby samobójcze syna. Dziwne to wszystko i niepokojące równocześnie.
Cóż - w kryminałach, thrillerach i filmach/książkach sensacyjnych mamy morderstwa, napady, strzelaniny. W utworach historycznych obserwujemy pełną intryg walkę o władzę oraz zbierające krwawe żniwo wojny, w dramatach obyczajowych mamy do czynienia z przemocą domową, nałogami, zdradami czy wyzyskiwaniem słabszych przez silniejszych. W filmach/książkach katastroficznych oglądamy ponurą wizję przyszłości, komedie pokazują nam (zwykle w wesołym świetle) smutne absurdy dnia codziennego... Można wymieniać i wymieniać. To też jest zło i okropieństwo, w dodatku bardzo realne. Czy ponuro i mrocznie wyglądające obrazy oraz dzieła o złowieszczej wymowie są od tego wszystkiego gorsze?

Gra zapowiada się dość ciekawie. Grafika z jednej strony mi się podoba - prezentuje niewątpliwe walory artystyczne i na screeny patrzy się z zaciekawieniem i przyjemnością. Z drugiej zaś strony - tego rodzaju tła bardziej pasują mi do obrazów niż do gier. Wszystko wygląda bardzo statycznie, mam wrażenie, że żaden element tła nie ma prawa się poruszyć. Trudno mi to sensownie wytłumaczyć ;) W każdym razie trzymam kciuki za powodzenie projektu!
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 04 czerwca 2014, 15:47

Ale kolorystka, taka trochę podobna do Primordi i co ciekawe do niektórych pejzaży Memorii. Tak mi się kojarzy.
Moje gry

Awatar użytkownika
Elum
Obserwator
Kontakt:

Post autor: Elum » 04 czerwca 2014, 16:26

Vicek pisze:Grafika z jednej strony mi się podoba - prezentuje niewątpliwe walory artystyczne i na screeny patrzy się z zaciekawieniem i przyjemnością. Z drugiej zaś strony - tego rodzaju tła bardziej pasują mi do obrazów niż do gier. Wszystko wygląda bardzo statycznie, mam wrażenie, że żaden element tła nie ma prawa się poruszyć. Trudno mi to sensownie wytłumaczyć ;) W każdym razie trzymam kciuki za powodzenie projektu!
Dla mnie jest przede wszystkim zbyt "casualowo". Coś pomiędzy grami Artifex Mundi, a Big Fish Games. Tym bardziej, że nawet sam autor/autorzy nazywa/nazywają Tormentum "aplikacją" (podobnie jak wcześniejszą Amelię). Oczywiście też trzymam kciuki i mam nadzieję, że gra okaże się wielkim sukcesem. Ale na razie nie widzę w tym zbyt wiele przygodówki.
Przygodoskop - o przygodówkach od sierpnia 2002 roku
Przygodowisko - o przygodówkach od 16 lutego 2015

Awatar użytkownika
OhNooStudio
Obserwator
Kontakt:

Post autor: OhNooStudio » 04 czerwca 2014, 16:55

Elum pisze:
Vicek pisze:Grafika z jednej strony mi się podoba - prezentuje niewątpliwe walory artystyczne i na screeny patrzy się z zaciekawieniem i przyjemnością. Z drugiej zaś strony - tego rodzaju tła bardziej pasują mi do obrazów niż do gier. Wszystko wygląda bardzo statycznie, mam wrażenie, że żaden element tła nie ma prawa się poruszyć. Trudno mi to sensownie wytłumaczyć ;) W każdym razie trzymam kciuki za powodzenie projektu!
Dla mnie jest przede wszystkim zbyt "casualowo". Coś pomiędzy grami Artifex Mundi, a Big Fish Games. Tym bardziej, że nawet sam autor/autorzy nazywa/nazywają Tormentum "aplikacją" (podobnie jak wcześniejszą Amelię). Oczywiście też trzymam kciuki i mam nadzieję, że gra okaże się wielkim sukcesem. Ale na razie nie widzę w tym zbyt wiele przygodówki.
Napisałeś, że pomiędzy grami Artifex Mundi, a Big Fish Games. Ale ja nie widzę właśnie pomiędzy nimi dużej różnicy. Raczej bym napisał, że pomiędzy starymi mrocznymi przygotówkami jak DarkSeed, a własnie produckjami BigFish.
Ta przygodówka jest bardziej casualowa, tu masz racje.

A co tego, że napisałem wcześniej "aplikacja" to już się czepiasz :) Dla mnie wszystkie gry są po prostu aplikacjami, zboczenie zawodowe takie.

No i pamiętaj, że to jest w sumie hobbistyczna produkcja :) Grupka 3 osób w wolej chwili sobie dłubie. Staramy się najlepiej jak potrafimy. Jeśli się nie spodoba to wyciągniemy na pewno konsekwencje i zrobimy kiedyś lepszą grę.

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Otrzymał(a) podziękowania: 20 razy

Post autor: Sir_Kiełbasa » 04 czerwca 2014, 17:36

OhNooStudio pisze:No i pamiętaj, że to jest w sumie hobbistyczna produkcja :) Grupka 3 osób w wolej chwili sobie dłubie.
To może jeszcze wydłubiecie edycję kolekcjonerską dla zainteresowanych? :)

Awatar użytkownika
OhNooStudio
Obserwator
Kontakt:

Post autor: OhNooStudio » 04 czerwca 2014, 17:47

Sir_Kiełbasa pisze:
OhNooStudio pisze:No i pamiętaj, że to jest w sumie hobbistyczna produkcja :) Grupka 3 osób w wolej chwili sobie dłubie.
To może jeszcze wydłubiecie edycję kolekcjonerską dla zainteresowanych? :)
Najpierw muszą nas wydłubać na IndieGoGo :) Bo żeby dłubać trzeba mieć czym ;P

Awatar użytkownika
UpartaZołza
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 3 razy

Post autor: UpartaZołza » 05 czerwca 2014, 14:01

Ciekawa jestem co z tego wyjdzie. Póki co podoba mi się pomysł, a to co widzę wygląda dość interesująco :)
W każdym razie głos na Greenlight poszedł.

Btw, nie miałabym nic przeciwko "wydłubaniu" kolekcjonerki :P
Aut viam inveniam aut faciam.
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Awatar użytkownika
pelagia
Moderator
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 6 razy

Post autor: pelagia » 05 czerwca 2014, 17:43

Xantia pisze:Ludzie, co się dzieje we współczesnym świecie? Epatowanie horrorem, złem i okropieństwami stało się normą.
Jakie epatowanie? Przecież w tej grze krew się nie leje, nikt nikomu gardła nie podrzyna, a po kątach nie walają się rozczłonkowane ciała - no, chyba że o czymś nie wiem. :P
Gra zapowiada się na mroczną, ze swoistym klimacikiem, który lubię.
Trzymam kciuki. :)
Kontakt w sprawach forum: pelagia[at]przygodomania.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tormentum: dark sorrow”