Problem ze Sterownikami???

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotr_85
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 17 razy
Problem ze Sterownikami???

Post autor: Piotr_85 » 11 marca 2020, 19:25

Mam dość nietypowy problem ze sterownikami a przynajmniej tak mi się wydaję. Posiadam laptopa ze zintegrowaną grafiką Intel HD 4000 + Gforce720m z Win10 na dysku. Często zdarza mi się podpinać laptopa pod TV po HDMI by w coś zagrać na dużym ekranie i tu zaczyna się problem. Windows nie widzi TV i za każdym razem po włączeniu Laptopa czy chociażby zrestartowaniu windowsa by wykrył drugi ekran muszę od nowa instalować sterowniki od zintegrowanej karty graficznej. Mam Najnowsze sterowniki do zarówno jednej jak i drugiej karty ze stron producentów ale problem cały czas występuje. Ktoś ma jakiś inny pomysł niż resetowanie windowsa na co nie mam ochoty :|
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy
Re: Problem ze Sterownikami???

Post autor: earwig11 » 11 marca 2020, 20:39

- Próbowałeś tymczasowo zablokować kartę intela w Menedżerze Urządzeń albo w Biosie?
- Czy Windows 10 oryginalnie był z tym lapkiem czy zrobiłeś upgrade z poprzedniej wersji?
- Zawsze miałeś takie problemy z tymi sterownikami czy pojawiły się póżniej?
- Sterowniki to instalowałeś najnowsze kompatybilne z twoimi grafikami czy najnowsze jakie były na stronie producentów kart? Szukałeś na stronie producenta laptopa? Nie zawsze te najnowsze są najlepsze, szczególnie tyczy się to lapków.

Awatar użytkownika
Piotr_85
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 17 razy

Post autor: Piotr_85 » 16 marca 2020, 19:55

1. Nie próbowałem, nawet nie wiem czy da się w tym podelu
2. Win10 był oryginalnie
3. Nie zawszę tak było, kiedyś działało jak należy, nie wiem czy jakaś aktualizacja tego nie zepsuła
4. Mam najnowsze ze strony Intela i Nvidia. Byłem teraz na stronie Asusa i widzę że nie mają już sterowników graficznych do starszych serii :(
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy

Post autor: earwig11 » 16 marca 2020, 21:41

Z tego co napisałeś to albo aktualizacja do Win 10, albo sterowniki są winne. Ja na twoim miejscu najpierw spróbowałbym wyłączyć (jak się da) kartę Intela. Jakby to nie zadziałało to poszukaj starszych sterowników do twojego modelu laptopa. Spróbuj na największym laptopowym forum http://forum.notebookreview.com/. Jak masz jakiś popularny laptop to jest duża szansa, że znajdziesz inne osoby z tym samym modelem. Pozostaje jeszcze skorzystanie z ukrytej partycji (jeśli jej nie skasowałeś) i przywrócenie laptopa do stanu wyjściowego poprzez reinstalację systemu.

Awatar użytkownika
MrPepka
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 23 razy

Post autor: MrPepka » 16 marca 2020, 22:56

Sterowniki do kart graficznych ja bym szukał na stronach producentów GPU czyli na stronach Intela i Nvidii bo producenci laptopów (OEM) często wrzucają starsze sterowniki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputer i Oprogramowanie”