Sherlock Holmes: Crimes and Punishments - Nowy Sherlock?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 135 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 139 razy
Re: Sherlock Holmes: Crimes and Punishments - Nowy Sherlock?

Post autor: Urszula » 01 października 2014, 16:29

Vicek pisze:Inna sprawa, że wersja pudełkowa nie powinna pełnić jedynie funkcji dekoracyjnej i być zwykłą nakładką na Steama.
No właśnie o to chodzi, chcę wersję pudełkową, to nie powinien mnie interesować Steam. Czyli jest wybór.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 15 razy

Post autor: SpokoWap » 01 października 2014, 17:52

Kolekcjonerów gier w postaci fizycznej jest już tak niewielka garstka, że nie mają oni dla dystrybutora większego znaczenia. Wersje pudełkowe są w chwili obecnej produkowane z myślą o tych, którzy z jakiegoś powodu nie mają możliwości dokonania zakupu w sieci (brak karty etc.) bądź dla graczy niedzielnych, sięgających spontanicznie po grę podczas zwiedzania Empiku czy innego sklepu ;) Przykry fakt, z którym powoli się godzę.
Obecnie grane: Tesla vs. Lovecraft (PC), Steamworld Dig (PS4)
Stacja Sto Słów - moje miejsce w sieci

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 01 października 2014, 18:43

SpokoWap pisze:Kolekcjonerów gier w postaci fizycznej jest już tak niewielka garstka, że nie mają oni dla dystrybutora większego znaczenia. Wersje pudełkowe są w chwili obecnej produkowane z myślą o tych, którzy z jakiegoś powodu nie mają możliwości dokonania zakupu w sieci (brak karty etc.) bądź dla graczy niedzielnych, sięgających spontanicznie po grę podczas zwiedzania Empiku czy innego sklepu ;) Przykry fakt, z którym powoli się godzę.
Ta garstka nadal wykłada swoją kasę, a jeśli nie maja ona dla dystrybutorów znaczenia, to tym bardziej, nie powinno im zależeć na wprowadzaniu takich dziwnych ograniczeń.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Post autor: Gocciana » 01 października 2014, 19:21

SpokoWap pisze:Kolekcjonerów gier w postaci fizycznej jest już tak niewielka garstka, że nie mają oni dla dystrybutora większego znaczenia. Wersje pudełkowe są w chwili obecnej produkowane z myślą o tych, którzy z jakiegoś powodu nie mają możliwości dokonania zakupu w sieci (brak karty etc.) bądź dla graczy niedzielnych, sięgających spontanicznie po grę podczas zwiedzania Empiku czy innego sklepu ;) Przykry fakt, z którym powoli się godzę.
Sorki, ale to totalna bzdura :P Z ankiet (wszelakich) wynika, ze 90 % graczy chciałoby grę 'w postaci fizycznej'. Tym bardziej, że spora rzesza grających nie posiada internetu. A tak wyobraźcie sobie :| Ale jak zwykle (gdy nie wiadomo w czym rzecz), chodzi o kasę. Tyle, że ja wolałabym gdyby zostało to jasno sprecyzowane, bez ściemniania ;) Na marginesie, jestem po socjologii i nie z nami takie numery... Bruner :P
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum

Post autor: SpokoWap » 01 października 2014, 19:52

Czy i jak wielka była to bzura, okaże się za kilka lat :) W pobliskiej galerii handlowej, którą odwiedzam od kilkunastu lat, jest ogromny, dwupiętrowy Empik. W ostatnim czasie zmniejszyli przestrzeń na gry PeCetowe o jakieś 70%, z czego większa część to obecnie tytuły mocno przecenione, a na nowości zostaje niewielka półka. Stąd wnioskuje, że dystrybucja elektroniczna wypiera pudełka. Ludzie "w temacie" wolą chwilę poczekać i skorzystać z licznych promocji na klucze Steam. Tak jest taniej. Po pudła sięgają już tylko kolekcjonerzy, casuale i ludzie, którzy premiery danej gry mocno wyczekują, bo nowości wciąż często taniej nabyć można drogą tradycyjną :D Serio ktoś wyliczył, że 90%? Niesamowite, bo moi nieliczni znajomi i autorzy podcastów o grach w większości przerzucili się na wirtualne półki :)

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 39 razy

Post autor: twig » 01 października 2014, 20:04

Prawda jest też taka, że ludzie wolą zamawiać pudełka taniej w sklepach wysyłkowych (gdzie nawet wysyłka bywa darmowa) niż chodzić do Empika i płacić cenę sugerowaną + marża.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy

Post autor: Gocciana » 01 października 2014, 20:04

Nieistotne dowodzenie racji!! Gdyby Polska była... cywilizowanym krajem ;) , to graczom zostawiono by prawo wyboru! Albo rybka, albo... Ale... [BBvideo 425,350][/BBvideo] :D
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 57 razy

Post autor: Vicek » 01 października 2014, 20:06

SpokoWap pisze:Czy i jak wielka była to bzura, okaże się za kilka lat :) W pobliskiej galerii handlowej, którą odwiedzam od kilkunastu lat, jest ogromny, dwupiętrowy Empik. W ostatnim czasie zmniejszyli przestrzeń na gry PeCetowe o jakieś 70%, z czego większa część to obecnie tytuły mocno przecenione, a na nowości zostaje niewielka półka. Stąd wnioskuje, że dystrybucja elektroniczna wypiera pudełka.

Empik już w ubiegłym roku miał ograniczyć sprzedaż gier, zresztą podobny los miał spotkać filmy i płyty z muzyką.

http://pej.cz/LEM-wystawiony-na-sprzeda ... gier-a5822
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum

Post autor: SpokoWap » 01 października 2014, 20:37

twig pisze:Prawda jest też taka, że ludzie wolą zamawiać pudełka taniej w sklepach wysyłkowych (gdzie nawet wysyłka bywa darmowa) niż chodzić do Empika i płacić cenę sugerowaną + marża.
Też nie do końca. Można to nawet sprawdzić na Allegro - niektóre świeże gry w wersji na Steam sprzedały się na obecnych aukcjach już po 300 razy, a pudełkowe zaledwie kilkanaście, góra kilkadziesiąt :)
Vicek pisze:Empik już w ubiegłym roku miał ograniczyć sprzedaż gier, zresztą podobny los miał spotkać filmy i płyty z muzyką. http://pej.cz/LEM-wystawiony-na-sprzeda ... gier-a5822
Tylko dlaczego spotkało to wyłącznie gry na blaszaka, a konsolowe wciąż mają podobną przestrzeń dla siebie :mysli:

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 39 razy

Post autor: twig » 01 października 2014, 20:57

A dziwisz się, że jest taka dysproporcja, jeśli w pudełku masz dokładnie ten sam kod steam, a odpada koszt wysyłki i czekanie na nią? Pudełko z kodem steam to nadal kod steam, a nie wersja bez DRM.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum

Post autor: SpokoWap » 01 października 2014, 21:19

Pytanie brzmi następująco: dlaczego w pudełkach są kody Steam? Bo gracze tego oczekują? Z innych powodów? Na Lowcach Gier w newsach o promocjach na gry pudełkowe nagle niemal wszyscy chcą wiedzieć, które gry wbijają się na Steama. I tylko te kupują.

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta

Post autor: Vicek » 01 października 2014, 21:32

W tym akurat nie ma nic dziwnego - jest to serwis przeznaczony przede wszystkim dla miłośników gier w postaci cyfrowej. Większość opisywanych tam promocji i zniżek dotyczy właśnie Steama.

Akurat dla fanów klasycznych przygodówek Steam nie oferuje wiele ciekawego - w grach skrajnie liniowych trudno wymyślić sensowne osiągnięcia, no i nie ma w nich multiplayera.
_________________________________________________________________________________________________
Kanał na youtube o przygodówkach i nie tylko: http://www.youtube.com/user/vicek83

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 62 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 37 razy

Post autor: Adam_OK » 01 października 2014, 21:40

Akurat dla fanów klasycznych przygodówek Steam nie oferuje wiele ciekawego - w grach skrajnie liniowych trudno wymyślić sensowne osiągnięcia
Co nie znaczy, że jest to niemożliwe - w grach "steamowych", jakie posiadam są takowe w serii Blackwell, podobnie jest z Edną i Harveyem: The Breakout, choć akurat ten ostatni tytuł kupiłem na cdp.pl
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 01 października 2014, 21:43

SpokoWap pisze:Pytanie brzmi następująco: dlaczego w pudełkach są kody Steam? Bo gracze tego oczekują? .
No właśnie dlaczego, bo ja tego nie rozumiem. Jak chcę kod to nie kupuję pudełka, a jak kupuje pudełko to nie chcę kodu. SpokoWap, kogo ty przekonujesz siebie, czy nas? :)
Moje gry

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum

Post autor: SpokoWap » 01 października 2014, 21:53

Staram się przygotować na przyszłość, a przyszłość to dominacja Steama :D Czy tego chcemy, czy nie. A ja już jestem na etapie, kiedy widok logo Steam na pudełku z grą przyjmuje pozytywnie :D Nie taki diabeł straszny.

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta

Post autor: Vicek » 01 października 2014, 22:09

Nie taki diabeł straszny, tylko jak już kupuję grę w pudełku, to chciałbym w nią zagrać i za 40 lat, jak będę na emeryturze (przetrzymam gdzieś w piwnicy obecny komputer). A obawiam się, że za 40 lat Steama może już nie być. I pudełka pójdą na podpałkę.
Pudełko z kodem na Steam (bez możliwości zainstalowania gry z płyty) przyrównałbym do atrapy książki z kodem do pobrania ebooka (mam nadzieję, że nikt nie podchwyci tego pomysłu :P).

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator

Post autor: Urszula » 01 października 2014, 22:20

SpokoWap pisze:Staram się przygotować na przyszłość, a przyszłość to dominacja Steama :D Czy tego chcemy, czy nie. A ja już jestem na etapie, kiedy widok logo Steam na pudełku z grą przyjmuje pozytywnie :D Nie taki diabeł straszny.
Większej herezji dawno nie czytałam. Przepraszam za swoje wyrażenie, ale to co piszesz woła o pomstę, jutro Steam padnie, a ja ze swoim pudełkiem w którym jest kod, a za który zapłaciłam nie mało, będę mogła tylko się powachlować. Chyba naprawdę przestanę wspierać twórców swoją kasą i zacznę piracić.
Moje gry

Awatar użytkownika
SpokoWap
Przyjaciel forum

Post autor: SpokoWap » 01 października 2014, 22:28

Rzeczywiście, nie da się wykluczyć tej możliwości, nawet jeśli obecnie wydaje się mało prawdopodobna :) To istotnie spory mankament. Jednak... poza kodem Steam na płycie CD/DVD są przecież pliki instalacyjne dla tych, którzy nie chcą/nie mogą ich pobrać przez internet. Niewykluczone więc, że w przypadku śmierci Steama dałoby się grę zainstalować zwyczajnie :D Tak sobie zgaduję ;)

Awatar użytkownika
Vicek
Publicysta

Post autor: Vicek » 01 października 2014, 22:34

Ula, ale fakty to nie herezja - popularność Steama rośnie, sprzedaż gier w pudełkach spada. Jest więcej niż prawdopodobne, że w najbliższych latach ta tendencja się utrzyma. To czy nam się to podoba, czy nie, to już indywidualna sprawa każdego z nas. Możemy sobie narzekać, odsądzać twórców, wydawców czy samych graczy od czci i wiary, ale liczby mówią swoje. Do Polski ten boom na wersje cyfrowe dociera z opóźnieniem, ale i my pewnie się przed nim nie obronimy.

Ale i Steam nie będzie trwał wiecznie. W tej branży padali już najwięksi i niewykluczone, że kiedyś także Valve doczeka się godnej konkurencji. A wtedy może być różnie.

Awatar użytkownika
jarecki83
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy

Post autor: jarecki83 » 01 października 2014, 22:36

Vicek pisze:Nie taki diabeł straszny, tylko jak już kupuję grę w pudełku, to chciałbym w nią zagrać i za 40 lat, jak będę na emeryturze (przetrzymam gdzieś w piwnicy obecny komputer). A obawiam się, że za 40 lat Steama może już nie być. I pudełka pójdą na podpałkę.
Za 40 lat, to Twój napęd DVD już dawno będzie złomem, a nowego nie kupisz, bo wejdzie nowa technologia. I wtedy już nawet nie chcę mówić gdzie będziesz mógł sobie wsadzić te wszystkie płyty z grami :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sherlock Holmes: crimes and punishments”