Secret Files: Sam Peters

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 9 razy
Re: Secret Files: Sam Peters

Post autor: tynieczka » 22 sierpnia 2013, 18:09

Ja wstawiłam linka, został zmieniony na obrazki, a wstawiam co mam ;P
Dla tych co nie widzieli wcześniej łatwiej zobaczyć teraz ;)
Kontakt w sprawach forum: tynieczka[at]przygodomania.pl

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 11 razy

Post autor: Gocciana » 22 sierpnia 2013, 20:52

wujo444 pisze:
tynieczka pisze:Fotki do obejrzenia, są dwie nowe.
To po co wklejasz ponownie, i to w gorszej jakości? Gra jest tragicznie brzydka.
Mów za siebie :) Mnie ta grafa się podoba. Zdecydowanie bardziej od wychwalanej przez niektórych pikselozy, będącej obecnie podobno na topie ;)
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
wujo444
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Post autor: wujo444 » 22 sierpnia 2013, 22:26

Ta pikseloza po prostu nie udaje czegoś, czym nie jest. Tutaj udawanie fotorealizmu kończy się plastikową roślinnością i perspektywą z fotek "photoshop disasters"
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Awatar użytkownika
Xantia
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Post autor: Xantia » 22 sierpnia 2013, 22:31

Gra jest bardzo ładna :)

Awatar użytkownika
Emma
Publicysta
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 5 razy

Post autor: Emma » 22 sierpnia 2013, 22:52

Mnie też się grafika bardzo podoba :)

Awatar użytkownika
wujo444
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Post autor: wujo444 » 22 sierpnia 2013, 23:09

Czyli po prostu nie jestem targetem, zresztą Tunguską pogardzam wszem i wobec :P
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 107 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy

Post autor: kassiopestka » 22 sierpnia 2013, 23:42

Autorzy będą niepocieszeni. :P :P :P

Awatar użytkownika
Xantia
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Post autor: Xantia » 23 sierpnia 2013, 03:49

wujo444 pisze:Czyli po prostu nie jestem targetem, zresztą Tunguską pogardzam wszem i wobec :P
Tak jest wujo. Jesteś pod tym względem nietuzinkowy i chwali się Tobie to, że tak odważnie piszesz o swoich gustach :D

Awatar użytkownika
Sybi
Publicysta

Post autor: Sybi » 23 sierpnia 2013, 07:02

:rotfl:

grafika fajna, ale ja chcę Ninę, a nie Sam :P
Moja lista ukończonych przygodówek

"Whatever you do, don't be afraid of the dark"

Ostatnio ukończone: Broken Sword 5

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Post autor: kassiopestka » 25 sierpnia 2013, 04:46

Zarys fabuły:
Sam jako dziennikarka tropi kolejną gorącą historię. Otóż naukowcy odkryli zmieniony kod genetyczny afrykańskich zwierząt wodnych pochodzących z jeziora Bosumtwi, które to jezioro powstało miliony lat temu na skutek uderzenia meteorytu. Czyżby jakieś formy życia pozaziemskiego przystosowały się do życia na Ziemi?
To byłby rewelacyjny materiał dla czasopisma "Uncharted", w którym pracuje Sam i zapewne zrobiłaby w ten sposób spore wrażenie na swoim wiecznie skwaszonym redaktorze naczelnym...
Ale Sam spotykają w dżungli same problemy, jak na przykład brak sklepu bezcłowego na lądowisku w buszu. Legendy ludu Aszanti w Ghanie opowiadają o człekokształtnych stworzeniach, które nocami czają się na drzewach, by porywać ofiary do swych jaskiń i wysysać z nich krew. Kiedy ekspedycja badawcza przepada gdzieś w lasach tropikalnych, Sam musi zdecydować, jak dalece chce się zaangażować w całą tę historię. Pomóż jej rozwiązać jedną z największych zagadek kryptozoologii.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 135 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 139 razy

Post autor: Urszula » 11 października 2013, 23:33

[wrap=left]http://www.przygodomania.pl/wp-content/ ... kladka.jpg[/wrap]Studio Animation Arts opublikowało trailer zawierający fragmenty rozgrywki z przygodówki Secret Files: Sam Peters.

Bohaterką gry będzie tytułowa Sam Peters, dziennikarka, którą gracze mieli okazje poznać w Tajnych Aktach 2: Puritas Cordis.

Tym razem reporterka zostanie wysłana do Ghany, aby opisać historię dziwnych zmian genetycznych zaobserwowanych przez naukowców u tamtejszych wodnych zwierząt. Jezioro, w którym żyją zwierzęta, powstało na wskutek upadku meteorytu ponad milion lat temu. Czy to możliwe, że w ten sposób na Ziemię trafiły obce formy życia, które teraz wpływają na faunę jeziora?

Gra kosztować ma około 10 € i trafi do sklepów 18 października.

[BBvideo 425,350][/BBvideo]
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
NajPhil
Publicysta

Post autor: NajPhil » 12 października 2013, 16:40

Bardzo lubię tę serię - na przekór wszystkim antycukierkowatym i już się nie mogę doczekać tej afrykańskiej przygody. Mam tylko nadzieję, że podana data jest też aktualna dla anglojęzycznej wersji.
Jakhudu?
~ to po elfiemu znaczy - "Co słychać?"
Vermallu cum festi dalbo!
~ To, tak dokładnie nie wiem co oznacza, ale jak facet tak powiedział w sklepie, to kupił bardzo ładne wiadro.

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 135 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 139 razy

Post autor: Urszula » 12 października 2013, 16:57

Nie wiem dlaczego, ale mam wrażenie, że animacja postaci tutaj zawodzi. Była zdecydowanie lepsza (takie odnoszę wrażenie) w drugiej odsłonie. Trzeciej cześci gry nie widziałam więc nie mam porównania.
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Post autor: Gocciana » 12 października 2013, 23:49

Też czekam, i jak nadmienił NajPhil...' na przekór wszystkim antycukierkowatym' :P I to nawet pomimo faktu, że nie bardzo pasi mi Samantha Peters w roli głównej :nie: Z drugiej strony, Ula słusznie zauważyła, że (na przykładzie Sam) animacja postaci kuleje. Mnie ruchowo kojarzy się z robotem ;) Cóż, poczekamy na finał!
Один человек сказал, всем нам улыбается смерть, мы лишь можем улыбнутся ей в ответ:-)

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Post autor: kassiopestka » 13 października 2013, 13:24

Obrazek

Awatar użytkownika
Sybi
Publicysta

Post autor: Sybi » 13 października 2013, 18:23

Piękna ta lokacja :)

ale podtrzymuję, Sam to nie Nina :)
Moja lista ukończonych przygodówek

"Whatever you do, don't be afraid of the dark"

Ostatnio ukończone: Broken Sword 5

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator

Post autor: tynieczka » 13 października 2013, 19:08

Sybi pisze:ale podtrzymuję, Sam to nie Nina :)
Prawda ? ;)

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Post autor: kassiopestka » 13 października 2013, 21:25

Poczytałam trochę niemieckich komentów pod materiałami na temat tej gry. Ludzie narzekają, że będzie krótka i zastanawiają się, co to w ogóle za przygodówka będzie, bo ponoć zagadki mają być nieco inne niż zazwyczaj, podobno trudniejsze, to akurat plus.
Ale nie będzie takich powiązanych ze sobą zagadek, wymagających latania z lokacji do lokacji, bo ktoś ci da coś tam, jak ty innemu coś tam itp., co podobno krytykowali weterani przygodówek (?). Nacisk zostanie położony na zagadki związane z łączeniem przedmiotów, a ekran ich montażu będzie interaktywny, będziemy na nim przeciągać przedmioty i upuszczać je w odpowiednich miejscach. Więcej też będzie klasycznych logicznych zagadek - czyli podejrzewam planszowych... No tego typu zagadki nie były zbyt częste w tej serii.
Oby to nie było coś pośredniego miedzy przygodówką a HOPA, sorry wszystkich ich wielbicieli, ale w przypadku tej serii nastawiłam się na normalną przygodówkę.
Oprócz tych innowacyjnych dla serii zagadek będą też lokacje z wieloma ekranami (obrazkami?), które trzeba będzie przewijać i wracać do już wcześniej zbadanych, żeby rozwiązać zagadkę.
Wprawdzie widoczny na filmiku kursor wskazuje, że będą jakieś typowo przygodówkowe fragmenty, ale trochę się martwię, żeby to nie poszło w tym kierunku co kolejne części Art of Murder, którą to serię notabene ktoś wspomniał w komentarzach - Niemcy ją bardzo lubili, czytałam o tym nie ras i nie dwas. :P
Jeśli wszystko wyeksplorujemy i wysłuchamy wszystkich dialogów, z gry da się wyciągnąć 7 godzin zabawy (a tak podają ok. 5 godzin). I mają być dwa różne zakończenia. Hmm...
Na koniec pada zdanie, że jeśli gra będzie się dobrze sprzedawać, to tego typu produkty będą wydawane częściej i pojawia się określenie "pomiędzyprzygodówki" - no Niemcy są mistrzami precyzyjnych określeń. :P
Tylko zastanawiam się, czy te "pomiędzyprzygodówki" to są pomiędzy, bo nie do końca są przygodówkami, czy że będą się ukazywać pomiędzy stałymi odsłonami serii. Ale obawiam się, że to pierwsze... Poza tym kolejny raz podkreślano, że to nie są Tajne Akta 4, tylko spin off TA2.
I z ciekawostek - to jezioro, wokół którego osnuta została fabuła gry, istnieje naprawdę i żyjące w nim gatunki faktycznie są niespotykane nigdzie indziej...

Awatar użytkownika
tynieczka
Moderator

Post autor: tynieczka » 14 października 2013, 11:58

Też o tym czytałam. Pozostaje tylko czekać i samemu się przekonać. Ja tak czy siak i tak zagram w tę grę ;)

Awatar użytkownika
Gocciana
Publicysta

Post autor: Gocciana » 15 października 2013, 19:40

Tak, czy siak, ja też zagram! No chyba, że nie doczekam ;) Ale, ponieważ gdzieś tam skłaniam się w stronę... reinkarnacji, więc jeśli nie w tym, to może w przyszłym życiu :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tajne akta: Sam Peters”