Deponia - spolszczenie wersji steam

Zablokowany
mru
Podziękował(a): 1 raz

Deponia - spolszczenie wersji steam

Post autor: mru » 24 stycznia 2013, 08:15

Może ktoś wskazać lub udostępnić polskie napisy do Deponii w wersji steam, bo nigdzie nie mogę znaleźć.

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 39 razy
Re: Deponia - spolszczenie wersji steam

Post autor: twig » 24 stycznia 2013, 11:22

Polskie napisy znajdziesz w wersji elektronicznej na tej stronie: klik
W wersji pudełkowej można je znaleźć w większości sklepów z multimediami - oraz na przykład w sklepach z wysyłką (polecam muve, przy zapłacie z góry przesyłka jest za darmo: klik).
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

mru

Post autor: mru » 24 stycznia 2013, 11:39

OK, być może wyraziłem się nie do końca precyzyjnie i za dużo zostawiłem w domyśle, ale na pewno nie chodzi mi o takie rozwiązanie jak proponujesz:P
Ja nie potrzebuje 2gi raz kupować gry, którą już nabyłem tylko szukam spolszczenia tej wersji, którą posiadam - zwykle to nie jest problem...

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Post autor: twig » 24 stycznia 2013, 11:49

W tej chwili jedynym legalnym sposobem na posiadanie polskiej wersji Deponii jest kupienie Deponii od polskiego wydawcy (którym jest cdp.pl a nie steam). Zwykle nie jest to problem. Nie chcę być złośliwy, ale nie mogę zrozumieć, po co kupiłeś grę w języku, którego nie rozumiesz? Ja gry po węgiersku bym nie kupił.
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

mru

Post autor: mru » 24 stycznia 2013, 12:00

1. wersja z cdp nie podpina się pod steam
2. była w packu razem z inna gra, która mnie interesowała

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Post autor: twig » 24 stycznia 2013, 12:10

Tak jak napisałem, polskim wydawcą tej gry jest cdp.pl. Polska wersja nie podpina się pod steam, bo jest bez drm-ów. Według mnie (i pewnie nie jestem w tym poglądzie osamotniony) jest to zdecydowana zaleta tego wydania.
Rozumiem, że angielska wersja była jakimś "bonusem", jednak pozostaje ona wersją angielską a nie polską. Jeżeli chcesz posiadać polską wersję, to ją kup (przecież za wersję angielską nie zapłaciłeś, bo była w pakiecie, który kupiłeś dla zupełnie innej gry). To jest ważne, żeby kupować polskie wersje gier od polskich wydawców. Nie jesteśmy Stanami Zjednoczonymi, czy Niemcami - nikt nam nie zrobi polskiej wersji, jeśli sami jej sobie nie zrobimy - a jeśli każdy będzie chciał sobie polskie napisy pobrać "na krzywy ryj", to komu się będzie opłacało, żeby wyłożyć pieniądze na zrobienie spolszczenia?

Dlatego podsumowując - jeśli chcesz mieć polską wersję gry, to ją kup od polskiego wydawcy. Dzięki temu pokażesz, że jest zapotrzebowanie na polskie wersje. Pobierając piracką wersję spolszczenia sam pod sobą kopiesz dołek, bo za kilka lat się okaże, że przecież nie opłaca się wydawać gier po polsku, bo i tak wszyscy kupują wersję angielską na steamie.

mru

Post autor: mru » 24 stycznia 2013, 12:29

Ogólnie masz rację, ale wiele z gier dostępnych na steamie jest w wersji PL, wiec da się :)
Poza tym steam jako biblioteka gier jest super sprawą.
Mam np. wiedźminy na cdp czy Street fightery na muve i zwyczajnie na co dzień zapominam o tym, a gdybym widział je w bibliotece steama na pewno częściej bym je uruchamiał...
EOT

Awatar użytkownika
wujo444
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Post autor: wujo444 » 25 stycznia 2013, 01:04

czepiasz się twig, do wielu gier są fanowskie spolszczenia udostępniane, bo gra nie wyszła w Polsce w ogóle - naskakujesz na człowieka zamiast wyjaśnić.
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Post autor: twig » 25 stycznia 2013, 09:56

Kochany wujo - nie naskakuję na nikogo. Spokojnie i rzeczowo wyjaśniłem sytuację - podałem linki z polską wersją (elektroniczną i pudełkową), wyjaśniłem co i jak. Spolszczenia fanowskie powstają do gier, które nie zostały wydane w polskiej wersji językowej, więc wspominanie o nich tutaj to zwykły OT.

mru

Post autor: mru » 25 stycznia 2013, 10:13

A co do wyciągnięcia polskiej wersji to już chyba wiem dlaczego nikt nie udostępnił, bo sprawa nie jest prosta że podmieni się jeden niewielki plik i już. W przypadku deponii wersje językowe zdają się być znaaaacznie bardziej zintegrowane z plikami - także do podmiany jest ponad 2GB danych.

Awatar użytkownika
wujo444
Publicysta
Otrzymał(a) podziękowania: 4 razy

Post autor: wujo444 » 25 stycznia 2013, 12:39

twig pisze:Kochany wujo - nie naskakuję na nikogo. Spokojnie i rzeczowo wyjaśniłem sytuację - podałem linki z polską wersją (elektroniczną i pudełkową), wyjaśniłem co i jak. Spolszczenia fanowskie powstają do gier, które nie zostały wydane w polskiej wersji językowej, więc wspominanie o nich tutaj to zwykły OT.
Albo mają marne tłumaczenia (patrz: Magicka), albo wyszły z dużym poslizgiem... W przypadku Deponii był to prawie rok, więc zapytanie o takowe można uznać za uzasadnione.
Im częściej na mnie kamieniem rzucicie,
sami złożycie stos - - stanę na szczycie.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

Zablokowany

Wróć do „Spolszczenia”