Ciekawe linki z sieci

Czyli miejsce na kupno/sprzedaż/zamianę.
Awatar użytkownika
Piotr_85
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 17 razy
Ciekawe linki z sieci

Post autor: Piotr_85 » 07 lipca 2012, 17:42

Dość ciekawa kolekcja gier na ebayu. :D Może zrobimy zrzutkę i się podzielimy grami ;)

http://www.ebay.com/itm/BIGGEST-COLLECT ... 718wt_1163
NEW YEAR, NEW RULES, NEW LIFE

Awatar użytkownika
Prymus
Poszukiwacz Przygód
Re: Ciekawe linki z sieci

Post autor: Prymus » 08 lipca 2012, 14:34

Kolekcja taka, że oczy bolą :).
"Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem."

Awatar użytkownika
alexandra
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 1 raz

Post autor: alexandra » 04 września 2012, 10:55

Coś ciekawego, szczególnie dla fanów gry Machinarium i sympatyków rozkosznego robocika :)

http://allegro.pl/machinarium-rzezby-ro ... 10474.html

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 39 razy

Post autor: twig » 06 grudnia 2012, 23:13

Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 135 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 139 razy

Post autor: Urszula » 06 grudnia 2012, 23:15

Rewelacyjna i mała i ojciec. W tej różowej spódniczce i tych buciarach po prostu cudeńka. Ciekawe czy nasza vaapku podobnie wygląda ze swoimi siostrzenicami, czy siostrzeńcami. :rotfl2: :rotfl2: :rotfl2:
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy

Post autor: vaapku » 06 grudnia 2012, 23:33

Kapitalne są te zdjęcia :) :) Obawiam się, że gdyby ktoś zrobił nam podobne, moja osoba zepsułaby cały efekt :bezradny:
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 135 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 139 razy

Post autor: Urszula » 06 grudnia 2012, 23:37

vaapku pisze:Kapitalne są te zdjęcia :) :) Obawiam się, że gdyby ktoś zrobił nam podobne, moja osoba zepsułaby cały efekt :bezradny:
Wstaw, a my ocenimy :)
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
Galador
Publicysta
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowania: 13 razy
Kontakt:

Post autor: Galador » 15 stycznia 2013, 18:51

Witam,

niektórzy z Was wiedzą, że działam w serwisie Adventure Zone w roli newsmana. Kilka dni temu jednak znalazłem sobie kawałek własnej sieci i założyłem bloga (chociaż nie lubię używać tego słowa) w serwisie gram.pl. Zamierzam pisać tam głównie o grach przygodowych. Obecnie zamieściłem fragmenty niektórych artykułów z AZ, ale z czasem będą pojawiały się osobne wpisy.

Zachęcam do odwiedzenia: http://ja.gram.pl/Przygodowki

Przemo

Awatar użytkownika
Piotr_85
Przyjaciel forum

Post autor: Piotr_85 » 21 sierpnia 2013, 11:17

Jeżeli ktoś nie zna NRGeeka polecam zapoznać się z jego serią "To było grane", gdzie Krzysiek nagrywa recenzje starych "Big boxów" i pokazuje ich kompletne, premierowe wydania. Jest wśród nich wiele przygodówek ( na chwilę obecną to około połowa odcinków ) i naprawdę świetnie się ogląda te materiały. Tylko nie zrażajcie się pierwszymi amatorskimi odcinkami nagrywanymi przy stole, bo od 9 odc. formuła vlogów zupełnie się zmienia.

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 20 razy

Post autor: Sir_Kiełbasa » 21 sierpnia 2013, 16:42

Obejrzałem odcinek, w którym jest Gabriel Knight. Pomijając już pewne rzeczy, które mnie drażnią w tym filmie, to strasznie naciągana ta historia z zafoliowanym egzemplarzem. :)

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Post autor: twig » 21 sierpnia 2013, 16:50

Obejrzałem odcinek z Discworldem i jakoś mi prowadzący nie przypadł do gustu.
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Piotr_85
Przyjaciel forum

Post autor: Piotr_85 » 21 sierpnia 2013, 16:59

Każdy ma inny gust. ;) Mnie się słucha Nrgeeka lepiej od Roja ( prowadzi on trochę podobny cykl o starych grach i mimo szczerych chęci trudno mi dotrwać do końca odcinków ), Rocka czy innych znanych youtuberów. I ma u mnie plusa za to że jako jedyny na polskim YT zajmuje się tą tematyką.
Sir_Kiełbasa pisze:Obejrzałem odcinek, w którym jest Gabriel Knight. Pomijając już pewne rzeczy, które mnie drażnią w tym filmie, to strasznie naciągana ta historia z zafoliowanym egzemplarzem. :)
Dlaczego naciągana?
Ostatnio zmieniony 21 sierpnia 2013, 17:06 przez Piotr_85, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Post autor: twig » 21 sierpnia 2013, 17:03

Ja nie oglądam youtuberów, bo generalnie mało mnie obchodzi, co jakaś obca osoba myśli na jakiś temat - a żeby jeszcze słuchać i oglądać obcą osobę jak się uzewnętrznia na youtubie, to nie dziękuję :D

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: Gothic 1 i 2, Lotus 3, Montezuma's Revenge, Red Baron, Sokoban, International Karate

Post autor: Sir_Kiełbasa » 21 sierpnia 2013, 17:27

twig pisze:Obejrzałem odcinek z Discworldem i jakoś mi prowadzący nie przypadł do gustu.
Mnie też nie. :) Chwalenie się, ile warta jest gra w folii i jacy to jesteśmy wazni, ze dla nas niby traci tyle kasy.. do kogo ta mowa? :) Poza tym nie lubię gadających głów. Sama gra powinna leżeć na stole, a nie latać w powietrzu jak gacie targane wiatrem.
ALEX pisze:Dlaczego naciągana?
Widziałeś w jakim stanie jest folia? Wygląda jakby gra była dzień wcześniej foliowana. :) Mam trochę gier w folii z tamtego okresu i nie mam mowy, żeby dwudziestoletnia (jak twierdzi) gra miałą taką folię. Czasem nowo foliowane gry gorzej wyglądają. :) Poza tym nie wiem co na tej folii robi zabezpieczenie przed kradzieżą. 20 lat temu gry podawał pan zza lady, ewentualnie otwierał kluczykiem gablotkę stojącą po drugiej stronie kontuaru. :D Ale tu można wytłumaczyć, że gra była kupiona w zachodnim markecie, gdzie jest samoobsługa. No i na koniec mam wątpliwości co do tych 20 lat. Pierwotnie gra wyszła na dyskietkach w 1993r. I niby w tym samy roku wyszła też wersja CD?

Awatar użytkownika
Piotr_85
Przyjaciel forum

Post autor: Piotr_85 » 21 sierpnia 2013, 19:47

1. W takim razie pierwsze filmy przy stole będą Ci odpowiadać. :D Jak pisałem każdy ma inny gust. ;) Ja lubię ten luźny styl i rozmowy na kanapie bo czuje się jakbym słuchał kumpla opowiadającego o jakiejś grze, a nie oglądał jakiś sztuczny vlog (Rojo). Co do "chwalenia się" to oglądam Nrgeeka prawie od samego początku jego działalności i w żadnym innym filmie nie chwali się ani nie rozmawia na temat pieniędzy. A że każdy od czasu do czasu chcę się trochę popromować potrafię zrozumieć, tym bardziej że jak wspomniał faktycznie nie widziałem tego typu filmów w sieci.

2.Niektóre moje "Big boxy" również posiadały folię i zgadzam się że trudno kupić starą grę z zabezpieczeniem w idealnym stanie. Faktem jest natomiast że na Ebayu można kupić stare gry z folią w idealnym stanie
http://www.ebay.com/itm/Day-of-The-Tent ... 5adef4665c
http://www.ebay.com/itm/Circle-of-Blood ... 5d419771a4
i nie widzę powodu by nie wierzyć że to jeden z podobnych egzemplarzy.

3. Gra została wydana w 1993 roku na CD lub 12 dyskietkach. :)

4. Sir_Kiełbasa wybacz że odpowiadam w punktach, ale jak chcę Cię zacytować to forum nie pozwala mi wysłać posta :D

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Post autor: Sir_Kiełbasa » 22 sierpnia 2013, 14:09

ALEX pisze:1. W takim razie pierwsze filmy przy stole będą Ci odpowiadać. :D Jak pisałem każdy ma inny gust. ;) Ja lubię ten luźny styl i rozmowy na kanapie bo czuje się jakbym słuchał kumpla opowiadającego o jakiejś grze, a nie oglądał jakiś sztuczny vlog (Rojo).
Sztucznych też nie lubię, ale "kumpel" nie musi nam machać pudłem przed oczami. ;) Może sobie gadać, a pudło i zawartość mogę "sam" oglądać.
2.Niektóre moje "Big boxy" również posiadały folię i zgadzam się że trudno kupić starą grę z zabezpieczeniem w idealnym stanie. Faktem jest natomiast że na Ebayu można kupić stare gry z folią w idealnym stanie (..)i nie widzę powodu by nie wierzyć że to jeden z podobnych egzemplarzy.
Te gry są nieco młodsze i w dodatku nie na PC. :) Ja po prostu nie wierzę, w czasach, kiedy można bez problemu zafoliować pudełko, żeby ludzie tego nie robili. Tym bardziej, że różnica w cenie między grą zafoliowaną a rozfoliowaną (niezależnie od tego, że mogą obie być w idealnym stanie!) jest znaczna. Myślisz, że nikt tego nie wykorzystuje? :) Takie coś można zrobić w zwykłej zgrzewarce, bo pudła de facto tak były/są "foliowane". Nie jest to foliowanie, jakie się spotyka na płytach z muzyką czy w przypadku gier na konsole, gdzie pudełka są ładnie opakowane (jeśli wychodzą bezpośrednio z fabryki), a nie ordynarnie oklejone jak w zgrzewarce. W przypadku polskich gier jest o tyle łatwiej, że u nas dość często dawali coś takiego:

Obrazek

albo takie plomby:
Obrazek

Oczywiście można kombinowac z naklejkami, ale to raczej będzie widać. Dobrze, że w przypadku konsol dają folię z paskiem, na którym jest logo danej konsoli (PlayStation/Nintendo) albo plomby z numerami (XBox), dzięki temu będzie wiadomo czy ktoś przy pudełkach majstrował. A często się spotyka gry na konsole, które nie mają oryginalnej folii.
3. Gra została wydana w 1993 roku na CD lub 12 dyskietkach. :)
To musiała być jedną z pierwszych gier na CD w takim razie. :)
4. Sir_Kiełbasa wybacz że odpowiadam w punktach, ale jak chcę Cię zacytować to forum nie pozwala mi wysłać posta :D
Jakoś sobie poradziłem. :) Mam inny problem, o czym napiszę w odpowiednim wątku.
Ostatnio zmieniony 22 sierpnia 2013, 15:02 przez Sir_Kiełbasa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piotr_85
Przyjaciel forum

Post autor: Piotr_85 » 22 sierpnia 2013, 15:01

Jeżeli chodzi o folię na pudełkach to zamieściłem tylko przykładowe aukcje. Jest ich sporo więcej i regularnie można spotkać grę z idealną folią z różnych lat (Day of the tentance akurat wydano w tym samym roku co Gabriel Knight ;)). Skąd one się biorą wiedzą tylko osoby które je wystawiają. :) Sam się zastanawiałem czy ktoś ich po prostu nie foliuje i nie oszukuje by zarobić na osobach kolekcjonujących gry. Niezależnie jaka jest prawda wrzucając linki chciałem pokazać tylko, że taki egzemplarz jak na filmie można kupić poświęcając odpowiednią ilość czasu i gotówki, więc nie można mieć pretensji do autora filmu w kwestii "oryginalności" folii. :)

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Post autor: Sir_Kiełbasa » 22 sierpnia 2013, 15:09

ALEX pisze:Jeżeli chodzi o folię na pudełkach to zamieściłem tylko przykładowe aukcje. Jest ich sporo więcej i regularnie można spotkać grę z idealną folią z różnych lat

Czyż to nie dziwne? :) Tym bardziej, że płyty w takich grach (także sporo młodszych) nie muszą być w stanie idealnym jak się sam przekonałem.
(Day of the tentance akurat wydano w tym samym roku co Gabriel Knight ;)).

Moby podaje, że wersja na Maca wyszła w 1996r. A u nas gry Lucasa chyba też jakoś później? W drugiej połowie lat 90-tych?
więc nie można mieć pretensji do autora filmu w kwestii "oryginalności" folii. :)
Ja nie mam pretensji, tylko nie wierzę w jej wiekowość. Tylko tyle. :)

Awatar użytkownika
Piotr_85
Przyjaciel forum

Post autor: Piotr_85 » 22 sierpnia 2013, 15:20

Zgadzam się, to jak najbardziej dziwne i sam mam wątpliwości widząc takie aukcje. :)
Sir_Kiełbasa pisze:
Moby podaje, że wersja na Maca wyszła w 1996r. A u nas gry Lucasa chyba też jakoś później? W drugiej połowie lat 90-tych?
W takim razie przepraszam, mój błąd. Miałem na myśli wersje PC i nie wiedziałem że na Mac premiera się "trochę" przesunęła. ;)

Awatar użytkownika
Sir_Kiełbasa
Przygodożerca

Post autor: Sir_Kiełbasa » 22 sierpnia 2013, 15:40

I jeszcze te ceny. Ponad 400$ za 2 gry w dodatku na Maca. :facepalm:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mini sklep”