Będzie Syberia 4?

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 107 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy
Re: Będzie Syberia 4?

Post autor: kassiopestka » 27 maja 2017, 10:39

Twigu, a ty w ogóle zagrałeś w to?

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 39 razy

Post autor: twig » 27 maja 2017, 13:37

Nie grałem - jest wiele lepszych gier, na które nie mam czasu. Nigdy nie pociągała mnie Syberia (ani fabularnie, ani wizualnie). Z recenzji wynika, że trzecia Syberia jest pod każdym względem gorsza od poprzedniczek (które moim zdaniem są grami słabymi), więc szkoda mi na nią pieniędzy (140 zł - serio? :D) i przede wszystkim czasu.
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
earwig11
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 52 razy

Post autor: earwig11 » 27 maja 2017, 13:47

Ja tam do sterowania klawiaturą nic nie mam, pod warunkiem, że jest to zrobione jak w innych przygodówkach tego typu: sterujemy WSADem, a wszystko inne wykonujemy myszką. W Syberii 3 trzeba wciskać dodatkowo klawisze jak np: "3" do obejrzenia hotspota, gryzoniem nie dało się tego wybrać. Oczywiście zmiany klawiszologii nie przewidziano.

Tak mnie to rozpraszało, że po kilku godzinach przerzuciłem się na pada od xboxa. Niby było lepiej: Kate przestała w końcu biegać stylem węża, a wszystkie komendy można było wydawać nie dotykając innego kontrolera. Czar pryskał, gdy trzeba było wybrać sposród więcej niż jednego hotspota na ekranie, myszą było znacznie szybciej i wygodniej. Stanęło na tym, że do końca gry stosowałem kombinację alpejską: mysz na ekranie z zagadkami, pad do wszystkiego innego :D

Wracając do tematu: mam nadzieję, że kolejna część jest już prawie gotowa i zastosowano znany "chłyt" dzielenia jednej gry na dwie części. Jeżeli jeszcze nie wystartowali z "czwóreczką" to obawiam się, że to będzie kolejna gra którą zobaczymy za +10 lat, jeśli w ogóle.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Syberia - seria gier”