Będzie Syberia 4?

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator
Podziękował(a): 62 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 37 razy
Będzie Syberia 4?

Post autor: Adam_OK » 24 maja 2017, 14:12

Nie wiem, ile osób z forum czyta Pixela, ale w numerze 26 jest wywiad z panem Sokalem. Na jego zakończenie, w odpowiedzi na pytanie o dalsze plany pan Sokal powiedział:
"Będę pracował nad Syberią 4... Może nawet - jeszcze nie zdecydowałem - będzie się zaczynać w Polsce. Zaintrygowała mnie historia o tajemniczym Złotym Pociągu ukrytym na Śląsku. Połączyłbym ją z innymi elementami, na przykład wielkimi kopalniami soli, zrabowanymi w czasie wojny dziełami sztuki..."
Co z tego wyjdzie, zobaczymy, zakończenie Syberii 3 sugeruje kontynuację.
Czasem trzeba się cofnąć, aby móc pójść dalej.
Moja lista gier ukończonych
W sprawach forum i www piszcie: adam_ok(at)przygodomania.pl

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 39 razy
Re: Będzie Syberia 4?

Post autor: twig » 24 maja 2017, 14:24

Adam_OK pisze:(...) zakończenie Syberii 3 sugeruje kontynuację.
Oceny Syberii 3 nie sugerują kontynuacji. Wywiad przeprowadzono przed premierą tego majstersztyku? :D
Hurra i wciąż szukasz dziur
Gram: ---
W sprawach PrzygodoManii piszcie na twig(małpa)przygodomania(kropka)pl
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator

Post autor: Adam_OK » 24 maja 2017, 14:27

twig pisze: Wywiad przeprowadzono przed premierą tego majstersztyku? :D
Chyba tak, bo zamieszczono go w numerze, który ukazał się pod koniec kwietnia, kilka dni po premierze gry.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60
Podziękował(a): 107 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 35 razy

Post autor: kassiopestka » 24 maja 2017, 18:59

Plany kontynuacji nie budzą moich wątpliwości, zakończenie ewidentnie ją sugeruje. Oby Sokal się nie zniechęcił, bo ja CHCĘ wiedzieć, co dalej z Kate. I oby to nie trwało kolejnych 10 (czy tam ilu) lat.

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Post autor: twig » 24 maja 2017, 19:20

kassiopestka pisze:I oby to nie trwało kolejnych 10 (czy tam ilu) lat.
W tej chwili mają zgrany i doświadczony zespół oraz materiały, które mogą ponownie wykorzystać, więc tworzenie kontynuacji nie trwałoby 10 lat. Problemem są pieniądze - gra jest kiepska, a wydawca ją łata (a to kosztuje).
Przygodomania - z miłości do przygodówek. Wszystko o przygodówkach: solucje, recenzje, galerie, łatki, zapisy z gier

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta
Ukończone gry przygodowe - link do tematu: http://www.przygodomania.pl/forum/viewt ... 4&start=60

Post autor: kassiopestka » 24 maja 2017, 20:38

W grze w zasadzie kiepskie jest tylko sterowanie - oczywiście nie piszę tego z pozycji fana poprzednich części, oni zapewne mają więcej zastrzeżeń, ale mnie wystarczy, jak następna część będzie prawdziwym pont&clickiem.

Muszę wreszcie wystawić grze ocenę. :P

Awatar użytkownika
Urszula
Administrator
Podziękował(a): 135 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 139 razy

Post autor: Urszula » 24 maja 2017, 21:05

Jesteś Pestka świeżo po graniu w jedynkę i dwójkę, czy wiesz, dlaczego Kate znalazła się tam, gdzie znaleźli ją jukole?
Spoiler:
Początek Syberii 3, w żaden sposób nie tłumaczy, dlaczego ona się tam znalazła i co się wydarzyło. Brakuje spójności z poprzednimi grami. Całkiem z czapy wskakujemy w Syberię 3. Nie tylko sterowanie jest problemem, fabuła to kolejny problem, przynajmniej w moim odczuciu. Jeszcze jej nie skończyłam, więc nie znam wszystkich zagadek, ale niektóre są po prostu głupawe. Ja, jako fanka Syberii czuje wielkie rozczarowanie tym, co zostało zrobione. Pomijam liczne błędy techniczne, sterowanie, ale chyba najgorsze to brak spójności w opowiadanej historii, to się kupy nie trzyma. Jeśli tak ma wyglądać Syberia 4, to ja zakończę swoją przygodę o ile zakończę na Syberii 3. :(
___________________________________________________________________________________________________
Moje gry
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dawstwa Szpiku - KRS 0000202597 - przekaż 1% podatku

kontakt w sprawach PrzygodoManii: urszula(at)przygodomania(kropka)pl

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Post autor: kassiopestka » 24 maja 2017, 21:16

No ja zrozumiałam, że
Spoiler:
Gdyby Syberia 3 rozpoczęła się w Nowym Jorku od jakichś całkiem innych zdarzeń, to faktycznie - byłby to brak ciągłości. To że po odejściu Hansa Jukole znajdują nieprzytomną Kate w śnieżnych okolicznościach całkiem mi się dobrze łączy z dwójką. Jakby trójka zaczynała się tym, że Kate patrzy na odjeżdżającego na mamucie Hansa to już by była przesada, aż tak wprost chyba nie musi być wszystko pokazane.
Co do zagadek - pod koniec są dwie naprawdę bardzo fajne, a po drodze też kilka całkiem przyzwoitych. :) Może poczekaj na tę czerwcową łatkę, będzie ci się przyjemniej grało.

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator

Post autor: Adam_OK » 24 maja 2017, 21:21

Ja podzielam zdanie pestka - jeśli poprawią sterowanie (czytaj: wrócą do point and click), a reszta zostanie na poziomie trójki, to czwórka może być niezła (na pewno lepsza niż trójka obecnie). Na razie dyskusje o czwórce to tylko dywagacje, poczekajmy przynajmniej kilka miesięcy na jakieś oficjalne wieści w tym temacie.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Post autor: kassiopestka » 24 maja 2017, 21:55

No Adam, ale nie wydaje ci się oczywiste, że po to tak skończyli trójkę, żeby mieć powód do czwórki? No jak tylko obejrzałam zakończenie, od razu pomyślałam: aha, pan Sokal ma w planach kolejną część! Przecież Kate znalazła się praktycznie w punkcie wyjścia - gorzej nawet - (nie chcę więcej pisać, coby nie psuć Uli i innym zakończenia).
No ja muszę wiedzieć, co będzie dalej, nie mówiąc o tym, że chętnie starłabym ten fałszywy uśmiech z wiadomo czyjej twarzyczki. :P

Awatar użytkownika
MrPepka
Przyjaciel forum
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 23 razy

Post autor: MrPepka » 24 maja 2017, 22:09

Kasia a skąd wiesz, czy nie będzie płatnych DLC do trójki?

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Post autor: kassiopestka » 24 maja 2017, 22:24

Do przygodówek chyba nigdy nie było...

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator

Post autor: Adam_OK » 24 maja 2017, 22:31

kassiopestka pisze:No Adam, ale nie wydaje ci się oczywiste, że po to tak skończyli trójkę, żeby mieć powód do czwórki? No jak tylko obejrzałam zakończenie, od razu pomyślałam: aha, pan Sokal ma w planach kolejną część! Przecież Kate znalazła się praktycznie w punkcie wyjścia - gorzej nawet - (nie chcę więcej pisać, coby nie psuć Uli i innym zakończenia).
To, że celowo skończyli trójkę w takim miejscu, aby zrobić czwórkę to więcej niż prawdopodobne. Myślę, że ona powstanie, bo nawet jeśli trójka zbiera słabe oceny, to kasa za nią się zgadza, więc fundusze na czwórkę są. Myślę też, że jeśli ona powstanie, to nie będzie miała tak porąbanego sterowania czy innego elementu, bo wielu graczy będzie bardziej ostrożnych i nie rzuci się do kupowania czwórki, tylko poczeka na jej pierwsze oceny i zrobi to, gdy będą one pozytywne.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Post autor: kassiopestka » 24 maja 2017, 23:50

No ja mam nadzieję, że autorzy wyciągną wnioski z całej tej krytyki i zrobią porządek ze sterowaniem jeszcze w trójce, więc czwórka będzie już pod tym względem OK.

Awatar użytkownika
DonTomasino
Podziękował(a): 1 raz

Post autor: DonTomasino » 26 maja 2017, 21:56

Zapominamy kochani o konsolach - to dla (przez) nie wprowadzono to sterownie. Do point and click nie wrócą, bo ten mechanizm nie popłynie na konsolach (nie wcisną tam tych wszystkich wodotrysków dla współczesnych organoleptycznych hedonistów). Nie ma co się oszukiwać - stacje do gier to dzisiaj za duży rynek, żeby zastosować swoisty "regres" (wypowiadam to tonem sarkazmu) i uradować nasze oldskulowe dusze.
Chcemy 4 część - łykamy pełne 3d, chcemy czwórkę "po staremu" - czwórki nie będzie.

Awatar użytkownika
kassiopestka
Publicysta

Post autor: kassiopestka » 26 maja 2017, 22:23

Ja przeżyję jakoś 3D, ale niech się da sterować myszką. Widziałam na let's playu, gdzie gość grał na konsoli i też narzekał na sterowanie, choć bez porównania z PC. Tak że jakoś po całości to zawalili.

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator

Post autor: Adam_OK » 26 maja 2017, 22:25

DonTomasino pisze:Zapominamy kochani o konsolach - to dla (przez) nie wprowadzono to sterownie. Do point and click nie wrócą, bo ten mechanizm nie popłynie na konsolach (nie wcisną tam tych wszystkich wodotrysków dla współczesnych organoleptycznych hedonistów). Nie ma co się oszukiwać - stacje do gier to dzisiaj za duży rynek, żeby zastosować swoisty "regres" (wypowiadam to tonem sarkazmu) i uradować nasze oldskulowe dusze.
Chcemy 4 część - łykamy pełne 3d, chcemy czwórkę "po staremu" - czwórki nie będzie.
A co mnie obchodzą konsole? Chcą tworzyć wersję na najnowszego Plejaka czy Xboxa, to niech tworzą, proszę bardzo. Tylko niech w wersji PC dadzą sterowanie point and click, a w wersji konsolowej - tego typu, co w trójce. Że wiąże się to z większym nakładem pracy, a tym samym większymi kosztami? Owszem, ale wiąże się to też z większymi zyskami, zwłaszcza jeśli idzie o sprzedaż wersji PC-towej. Bo o ile do tej pory każdą część Syberii kupowałem jako premierówki (a trojkę nawet zamówiłem jako pre-order), to jeśli wyjdzie czwórka, a w pierwszych jej recenzjach przeczytam o równie "udanym" sterowaniu jak w trójce, to z zakupem czwórki poczekam, aż będzie kosztować maksymalnie 19,90 PLN. I zapewne podobnie uczyni wielu graczy PC-towych, i nie tylko w Polsce.

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Post autor: twig » 26 maja 2017, 23:07

Jak dobrze pójdzie, to za 10 lat Syberia 4 będzie tylko w VR ze sterowaniem głowno-nożno-rękowym :E

Awatar użytkownika
Adam_OK
Moderator

Post autor: Adam_OK » 27 maja 2017, 00:56

twig pisze:Jak dobrze pójdzie, to za 10 lat Syberia 4 będzie tylko w VR ze sterowaniem głowno-nożno-rękowym :E
Jeśli to sterowanie będzie wygodne i intuicyjne, a gogle VR nie będą wywoływać wymiotów po 5 minutach użytkowania i będą w cenie dzisiejszych padów, to czemu nie ;)

Awatar użytkownika
twig
Przyjaciel forum

Post autor: twig » 27 maja 2017, 01:57

Adam_OK pisze: Jeśli to sterowanie będzie wygodne i intuicyjne, a gogle VR nie będą wywoływać wymiotów po 5 minutach użytkowania i będą w cenie dzisiejszych padów, to czemu nie ;)
Oczywiście za 10 lat sterowanie będzie intuicyjne, a gogle VR nie będą wywoływać wymiotów - ale nie w Syberii 4 :rotfl2:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Syberia - seria gier”