Hitchcock: ostatnie cięcie - ciekawostki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vaapku
Administrator
Posty: 900
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 08:56
Lokalizacja: Resovia
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowania: 10 razy
Płeć:

Hitchcock: ostatnie cięcie - ciekawostki

Post autor: vaapku » 02 lipca 2012, 18:32

Różne "smaczki" z gry :)

Pokoje hotelowe mają nazwy związane z tytułami filmów Hitchcocka. Otwierane są kartami magnetycznymi o charakterystycznych nazwach, a na ścianach pokoi można znaleźć obrazki związane z filmami.

Pokój otwierany kartą Psycho:
-Na szafce pod telewizor znajdują się karty z literami na rewersie. Jeżeli odpowiednio je poprzestawiamy, ułożymy nazwisko Norman Bates. Tak nazywał się bohater filmu Psycho. Wykonanie tego zadania nic nie wnosi do gry.
Obrazek
Bohater Psycho prowadził motel. Przed budynkami stał duży neon, jego zdjęcie wisi w pokoju.
Obrazek
A takie plakaty można znaleźć w pokoju Psycho 2:
Obrazek

Pokój otwierany kartą Topazową 2:
Obrazek
W pokoju Topazowym znajdują się natomiast między innymi trzy obrazki, ostatni wydaje się być podejrzanie podobny do kadru z filmu Psycho:
Obrazek
Pokój Sabotażysty 2:
Obrazek
W rezydencji znaleźć można natomiast portret samego Hitchcocka:
Obrazek

Ludzie z Arxel Tribe ''schowali" w grze swoje logo: umieścili je w budce telefonicznej, na aparacie. Jest także wyrzeźbione na konfesjonale w kościele. Swoją drogą zastanawiam się, kim jest ta postać wyrzeźbiona poniżej logo...
Obrazek
Obrazek
W grze mamy mnóstwo bohaterów (większość występuje w charakterze trupa), na dodatek część z nich posługuje się nazwiskiem i pseudonimem. Wiele z tych nazwisk można skojarzyć z bohaterami filmów lub aktorami.
Walter Slezak, jeden z bohaterów gry, istniał naprawdę - był aktorem, wystąpił m.in. w filmie Hitchcocka Łódź ratunkowa.
Michael Armstrong (martwy aktor) to bohater filmu Rozdarta kurtyna, grał go Paul Newman. Armstrong występuje w grze także pod pseudonimem Bob Lawrence - to bohater Człowieka, który wiedział za dużo.
John Scottie Ferguson (spec od efektów) - główny bohater filmu Zawrót głowy. Jednym z bohaterów tego filmu był także Gavin Elster (w grze jako kierownik produkcji). Elster to pseudonim bohatera gry, jego "prawdziwe" nazwisko to Stephen Fisher - a to z kolei nazwisko jednego z bohaterów Zagranicznego korespondenta.
Brandon Shaw (dźwiękowiec) to bohater filmu Sznur.
Herrmann Gromek (szef planu) to nazwisko bohatera Rozdartej kurtyny.
Blanche Tyler (aktorka) - bohaterka Intrygi rodzinnej.
Ingrid Petersen (charakteryzatorka) - tu już zgaduję, że twórcy połączyli nazwisko bohaterki filmu Urzeczona - dr Petersen - z imieniem aktorki, która grała tę rolę - Ingrid Bergman.

Przypadkowe nie jest również nazwisko głównego bohatera (Shamley). Hitchcock przez jakiś czas był właścicielem domku letniego w Shamley Green. Po latach nazwał spółkę telewizyjną, która wyprodukowała film Psycho, właśnie Shamley Productions.

Na koniec zagadka. Czy główny bohater nie przypomina Wam jakiegoś aktora? Ja od samego początku miałam poczucie, że tę twarz już gdzieś widziałam, nie mogę sobie jednak uświadomić, gdzie.
Obrazek
Tego jeszcze nie grali.
vaapku(at)przygodomania(kropa)pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hitchcock: ostatnie cięcie”