King's quest III: to heir is human

Producent: Sierra On-Line
Wydawca: Sierra On-Line
Polski wydawca: brak
Data premiery: 02 grudnia 1986
Data premiery w Polsce: brak
Polska wersja: brak
Nośnik: dyskietki / wersja cyfrowa
Ograniczenie wiekowe: brak
Rodzaj gry: fantasy


Zasoby:    

Cykl King’s Quest na oficjalnej stronie Kena i Roberty Williamsów – zobacz. Grę w wydaniu King’s Quest: Collectionzobacz. Zobacz także inne gry tego cyklu: KQ1, KQ2, KQ4, KQ5, KQ6, KQ7, KQ8

Trzecia część przygodowego cyklu King’s Quest, stworzonego przez Robertę Williams. Gra została wydana na pięciu dyskietkach 5.25 cala lub trzech dyskietkach 3.5 cala. W stosunku do poprzednich części cechowała ją nieco bardziej szczegółowa grafika, jednak obraz nadal był wyświetlany w bardzo niskiej rozdzielczości i za pomocą 16 kolorów. Brakowało oprawy muzycznej z prawdziwego zdarzenia, a sterowanie odbywało się za pomocą klawiatury i wpisywania komend.

Pierwszy bezpłatny remake King’s Quest III został wydany 19 czerwca 2006 przez studio Infamous Adventure. Jest to wersja rozszerzona o nowe cutscenki, postacie, fragmenty narracji i dialogów, zmodyfikowane lokacje i easter eggs. Ponadto wprowadzono w niej pełną mowę i zmodyfikowano system czarów.

23 lutego 2011 roku niezależne studio AGD Interactive opublikowało drugi bezpłatny remake gry, który ukazał się jako King’s Quest III: Redux. W nowej wersji usprawniono grafikę i zmieniono interfejs na point & click, wprowadzono kwestie mówione i kilka nowych utworów muzycznych. Ponadto pojawiło się kilka zmian w wątkach pobocznych i dialogach.

Podtytuł gry: To Heir is Human nawiązuje do cytatu z Aleksandra Pope’a: Mylić się jest rzeczą ludzką, wybaczać boską i odnosi się do sytuacji głównego bohatera gry, który jest kimś zupełnie innym, niż nam się na początku wydaje. Po raz pierwszy w cyklu King’s Quest gracz wciela się nie w postać sir Grahama, ale w młodzieńca o imieniu Gwydon. Gwydon jest sługą złego czarnoksiężnika i nie przebywa u niego dobrowolnie. Naszym zadaniem jest pomóc chłopcu uciec z niewoli i odkryć prawdę o nim i jego rodzinie.

Cechy gry:

  • w zależności od wersji – sterowanie za pomocą klawiatury z wpisywaniem komend lub myszą
  • widok z perspektywy trzeciej osoby (TPP)
  • obecność elementów zręcznościowych

Wymagania sprzętowe i pomoc techniczna na stronach Sierra Help Pages: