Agatha Christie: i nie było już nikogo

Producent: AWE Productions
Wydawca: Dreamcatcher / The Adventure Company
Polski wydawca: IQ Publishing / CD Projekt
Data premiery: 27 października 2005
Data premiery w Polsce: 06 marca 2006
Polska wersja: napisy
Nośnik: 2 CD / DVD / wersja cyfrowa
Ograniczenie wiekowe: 12+
Rodzaj gry: kryminał


Zasoby:         

Alternatywna recenzja / Zobacz inne gry z tego cyklu: Morderstwo w Orient Expressie oraz Zło, które żyje pod słońcem.

Pierwsza z inspirowanych twórczością Agathy Christie gier, przygotowanych przez studio AWE Productions z USA. Gra, znana również pod angielskim tytułem Agatha Christie: And Then There Were None, została wydana najpierw na Windowsa, a trzy lata później, w lutym 2008, dla Wii. Ta wersja zawiera kilka dodatkowych akcji możliwych do wykonania za pomocą Wii Remonte, takich jak kopanie czy obracanie się.

Akcja I nie było już nikogo toczy się w 1939 roku w przeddzień II wojny światowej. Tajemniczy gospodarz rezydencji położonej na Wyspie Wraków zaprasza do siebie kilkoro gości. Ich przewozem ze stałego lądu na wyspę zajmuje się Patrick Narracott – alter ego gracza. Gdy ostatnia z zaproszonych osób szczęśliwie dociera do celu podróży, Patrick mógłby wrócić do domu, jednak sztorm zatrzymuje go na wyspie, a rozwój sytuacji stawia przed nim nowe wyzwanie. Oto bowiem ludzie w rezydencji giną jedno po drugim. Bohater musi rozwiązać zagadkę ich śmierci.

Cechy gry:

  • interfejs wskaż i kliknij
  • widok z perspektywy trzeciej osoby (TPP)
  • fabuła inspirowana powieścią Dziesięciu małych Murzynków
  • rozgrywka polegająca przede wszystkim na rozmowach z postaciami, przeszukiwaniu otoczenia i rozwiązywaniu zagadek
  • kilka możliwych zakończeń

Minimalne wymagania sprzętowe dla PC:

  • Windows ME/ 2000/ XP
  • procesor Pentium III z 256 MB pamięci RAM
  • karta graficzna 32 MB
  • CD-ROM 16x, klawiatura, mysz

Gra została w Polsce ponownie wydana przez CD Projekt wraz z dwiema innymi komputerowymi adaptacjami powieści mistrzyni kryminału w edycji zatytułowanej Agatha Christie: Kolekcja tajemnic (21 października 2008 na DVD). Wydanie to zostało powtórzone w serii eXtra Klasyka: XK HIT (11 września 2009).

Agatha Christie: Kolekcja tajemnic działa poprawnie pod Win 7, o ile w ustawieniach zgodności wyłączymy „kompozycje pulpitu” i „kompozycje wizualne”. Wskazane jest także zamknięcie innych aplikacji podczas grania, bo gra ma tendencje do przełączania się na pulpit (ale się nie zawiesza).