Adventures of Maddog Williams in the dungeons of Duridian, The

Producent: Iliad / Game Crafters
Wydawca: Game Crafters
Polski wydawca: brak
Data premiery: 1991
Data premiery w Polsce: brak
Polska wersja: brak
Nośnik: dyskietki / wersja cyfrowa
Ograniczenie wiekowe: brak
Rodzaj gry: fantasy


Zasoby:  

Stara, amerykańska gra przygodowa, stworzona w 1991 na Amigę i Atari ST przez studio Iliad. W 1992 firma Game Crafters – wydawca Madogga Williamsa – dokonała konwersji programu na MS-DOS. Obecnie gra jest udostępniana bezpłatnie na stronie producenta / wydawcy.

W grze wcielamy się w postać Madogga Williamsa, który musi się zmierzyć ze złem atakującym spokojną krainę Duridian. Bo oto pewnego dnia rządzący nią król Serak zmienia się nie do poznania. Opętany przez demona terroryzuje poddanych i sieje wśród nich postrach. Przeciwko Serakowi buntuje się sir Robert Thaylor. Zwyciężywszy diabelskiego króla, sam zasiada na jego tronie, jednak nie na długo. Po dwudziestu latach Serak ucieka ze swego więzienia i porywa Thaylora i jego córkę Leorię. Maddog musi ich uwolnić i ostatecznie rozprawić się ze złym Serakiem.

Rozgrywka jest nastawiona na eksplorację otoczenia i rozwiązywanie zagadek, choć czasem bohater musi też walczyć. Poziom trudności zagadek i walki jest regulowany. Sterowanie odbywa się głównie za pomocą komend wpisywanych z klawiatury.

Cechy gry:

  • sterowanie za pomocą klawiatury – wpisywanie komend
  • widok z perspektywy trzeciej osoby (TPP)
  • dwuwymiarowa grafika
  • rozgrywka polegająca na eksploracji otoczenia i rozwiązywaniu zagadek; elementy walki
  • bohater może zginąć – wskazane częste zapisy gry

Uruchamianie:

  • wersję dosową programu można uruchomić w emulatorze DOSBox