Ace Ventura: psi detektyw

Producent: 7th Level, Inc
Wydawca: Atari / Infogrames
Polski wydawca: CD Projekt
Data premiery: 31 października 1996
Data premiery w Polsce: 04 maja 1997
Polska wersja: pełna
Nośnik: 1 CD
Ograniczenie wiekowe: brak
Rodzaj gry: fantastyka / komedia sensacyjna


Zasoby:         

Alternatywna recenzja - czytaj

Gra zainspirowana serią filmów z Jimem Carreyem i, podobnie jak one, traktująca o przygodach zwariowanego detektywa, który pomaga zwierzętom w kłopotach. Program powstał w Texasie w studio 7th Level, znanym między innymi z cyklu gier Monty Python. Został wydany w wersji Windows 3.1 i Windows 95.

Niebezpieczeństwo. Niezłe laski. Jodłowanie tyłkiem. Oto jeden dzień pracy – tak twórcy żartobliwie skwitowali działania bohatera gry. Jednak nasz detektyw dokona o wiele więcej. W wersji komputerowej Psiego detektywa Ace Ventura odkrywa tajemnicę zniknięcia alaskańskich psów husky i walczy z czterema nienawidzącymi zwierząt łajdakami. Wraz z  nim gracz zwiedza ponad sześćdziesiąt egzotycznych miejsc, rzeczywistych i wymyślonych na potrzeby gry. Zbiera przedmioty i używa ich oraz prowadzi rozmowy. Program urozmaicają mini-gry, a wszystko to jest okraszone dużą dawką humoru.

Cechy gry:

  • interfejs wskaż i kliknij
  • widok z perspektywy trzeciej osoby (TPP)
  • dwuwymiarowa, ręcznie rysowana grafika
  • 60 lokacji do zbadania
  • elementy zręcznościowe

Minimalne wymagania sprzętowe i problemy techniczne:

  • dla Windows 3.1: Pentium 40 – 80 MHz, 8 MB pamięci RAM, karta graficzna 256 kolorów, CD-ROM 2x, mysz
  • dla Windows 95: Pentium 40 – 80 MHz, 8 MB pamięci RAM, karta graficzna umożliwiająca wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 640×480 lub 800×600, CD-ROM 2x, mysz
  • gry nie uruchomimy pod Windows 7

Ace Ventura pojawił się w Polsce w pełni spolonizowany. Głosu głównemu bohaterowi użyczył krakowski aktor Zbigniew Borek. Gra miała swoje reedycje, między innymi w tak zwanej Nowej Edycji CD Projektu, a także z czasopismami: Komputer Świat GRY 10 /2004 i Play 1 /2005.