cze 132017
 

The Last Night to przygodówka studia Odd Tales, którą wyda Raw Fury (Kathy Rain, Kingdom), a premierę będzie miała w 2018 roku. Pojawi się na komputerach PC oraz platformie XboX One.

The Last Night jest czymś, co nazywamy post-cyberpunkiem – nie prezentuje dystopii, z której słynie gatunek, raczej przedstawia alternatywny kierunek społeczeństwa. Taki, w którym walka o przetrwanie nie sprowadza się do jedzenia i wody, ale do celu życia. Ludzka praca i kreatywność stają się przestarzałe przez sztuczną inteligencję, więc ludzie definiują się teraz tym, co konsumują, nie tym, co tworzą.

Ludzie najpierw znali epokę przetrwania. Potem znali epokę pracy. Teraz żyją w epoce odpoczynku. Maszyny prześcignęły pracę człowieka nie tylko dzięki sile, ale także w precyzji, intelekcie i kreatywności.

W The Last Night poznajesz Charlie’ego, obywatela klasy niższej, żyjącego w ciągle rozrastającym się mieście, którego mieszkańcy żyją zrywalizowanym życiem – Charlie nie może tego doświadczyć ze względu na wypadek, któremu uległ w dzieciństwie. Apatyczny i zniechęcony przez pozornie bezsensowny świat, Charlie staje przed możliwością wzięcia spraw w swoje ręce. Lecz za jaką cenę?