lis 062013
 

StasisChristopher Bischof, niezależny twórca z Republiki Południowej Afryki, rozpoczął właśnie zbiórkę funduszy na sfinansowanie ukończenia produkcji Stasis – klasycznej przygodówki SF z elementami dreszczowca. Bischoff pracuje nad swoją grą od trzech lat. Pisaliśmy o niej w kwietniu 2012 roku. Prowadzona właśnie zbiórka ma przyspieszyć moment zakończenia prac. Twórca liczy na zdobycie 100 tysięcy dolarów – kwesta potrwa do 7 grudnia.

Gra opowiada o losach Johna Marachecka, który zdezorientowany i obolały budzi się we wnętrzu kosmicznej stacji badawczej o nazwie ?The Groomlake?. Stacja znajduje się na niestabilnej orbicie Neptuna i jej destrukcja jest jedynie kwestią czasu. Na pokładzie przeprowadzano nielegalne badania na ludziach, więc w mrocznych zakamarkach czaić się mogą nieoczekiwane niebezpieczeństwa. Dwa główne wątki, które mają się przeplatać i wzajemnie napędzać to poszukiwania żony i córki bohatera oraz odkrycie prawdy o samej stacji.

Autor udostępnił do pobrania wczesną wersję alfa Stasis, zawierającą fragment rozgrywki. Można ją pobrać na tej stronie: klik. Plik waży ponad 1 GB.

Twórca obiecuje:

  • Klasyczne mechanizmy rozgrywki znane z przygodówek point’n’click.
  • Wiele lokacji do eksploracji – od sterylnych gabinetów lekarskich po opuszczone magazyny.
  • Interesujący i szczegółowy świat przyszłości stworzony specjalnie na potrzeby gry.
  • Poważne wątki dla dojrzałych graczy.

Dzięki pieniądzom zebranym na Kickstarterze w grze pojawi się więcej wysokiej jakości scenek filmowych, profesjonalnie nagrane dialogi oraz piękna, orkiestrowa ścieżka dźwiękowa.

Zbiórka na Kickstarterze nie mogłaby się obyć bez prezentów. Cyfrową edycję gry otrzymamy za 19 dolarów. Wersja pudełkowa wiąże się z wydatkiem 78 dolarów. Pełną listę nagród znajdziecie oczywiście na stronie zbiórki: klik.