mar 302012
 

Na fali sukcesu Double Fine Adventure na Kickstarterze, coraz więcej autorów „starych, zapomnianych” tytułów sięga do tej platformy, szukając finansowania bezpośrednio u fanów. Tak też jest w tym przypadku (choć pod względem popularności do Tima Schafera i spółki im daleko) – Sherlock Holmes Consulting Detective, 9 przygodówek FMV (czyli opartych na scenach nagranych z udziałem aktorów) opowiadających o różnych śledztwach słynnego detektywa, każda mająca ponad pół godziny wstawek filmowych.
Gry wyszły na początku lat 90-tych, teraz mają dostać odświeżoną szatę graficzną i filmy w wersji HD.

Za minimalne 9$ dostaniemy wszystkie gry w wersjach na PC i Mac, a zależnie od tego ile więcej dorzucimy, dostajemy różne bonusy – wersje na urządzenia mobilne, ścieżkę dźwiękową, nasze imię w „napisach końcowych” z odpowiednim tytułem, replikę London Timesa z 1889 r., możliwość napisania artykułu do gazety w grze, bycie postacią w grze itd. W planach jest też dodanie wersji pudełkowej.

Sherlock Holmes Consulting Detective

W jednej z wiadomości (Update #1: How does the game work?) opisano na czym dokładnie polega gra – przeglądamy gazety, notatki, odwiedzamy różne miejsca, przesłuchujemy świadków/podejrzanych itp., aż uzyskamy wystarczająco dużo informacji, po czym stajemy przed sędzią i opowiadamy co i jak.

Sherlock Holmes Consulting Detective

Autorem projektu jest David Marsh, jeden z autorów zarówno tych gier, jak i tzw. MacVentures, jednych z pierwszych graficznych przygodówek. Do nich wszystkich odzyskał niedawno prawa, i zależnie od tego jak pójdzie Kickstarter Sherlocka, je również ma zamiar odnowić technicznie i wydać na współczesne systemy. Poza tym mają powstać kontynuacje (np. Shadowgate 2), których projekty też się odnalazły.

Zapraszamy do dyskusji na naszym forum.