Mar 302012
 
MementoMori2_ico

Prace nad nową częścią Memento Mori powoli dobiegają końca. W związku z tym Centauri Production, w celu zaostrzenia apetytu fanom przygodówek, opublikowało niemal dwuminutowy filmik będący wstępem do przygody.

Miodowy miesiąc Maxa i Lary, bohaterów pierwszej części gry, przerywa informacja o włamaniu do muzeum w Kapsztadzie. W wyniku pościgu za włamywaczami, dochodzi do tragicznego wypadku. Udaje się wydobyć jedynie ciało włamywacza – ciała Maxa nie odnaleziono i uznany zostaje za zmarłego. Lara wraca do pracy w Interpolu. Dowody zgromadzone podczas jednego z jej śledztw pozwalają przypuszczać, że Max jednak żyje.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

 

Opublikowany materiał filmowy to fragment intro gry. Co prawda nie zdradza on nowych szczegółów dotyczących fabuły, ale pozwala poczuć posępny i niepokojący klimat drugiej części Memento Mori. Piosenka, stworzona specjalnie na potrzeby gry, którą słychać w filmie, nosi tytuł „Go See Tonight” i jest wykonywana przez Jill MacDonald.

Gra ma mieć swoją premierę w drugim kwartale 2012 roku w Niemczech. Póki co nic nie wiadomo o angielskojęzycznej premierze. W Polsce nigdy nie wydano pierwszej części gry, więc trudno przewidzieć, czy Memento Mori 2 pojawi się w naszych sklepach. Mimo wszystko trzymamy kciuki!